Zabieg rewitalizacji pochwy EVA – poznaj możliwości radiofrekwencji QuadriPolarnej

plastyka pochwy

Rewitalizacja pochwy to popularny zabieg ginekologii estetycznej, który podnosi komfort życia pacjentki, pozwala pozbyć się kompleksów i dyskomfortu związanego z suchością pochwy oraz innymi dolegliwościami towarzyszącymi temu problemowi. Na czym polega rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem radiofrekwencji QuadriPolarnej? Jakie korzyści oferuje ta terapia?

Na czym polega rewitalizacja pochwy EVA?

Urządzenie EVA wykorzystuje opatentowaną technologię UPR (Ultra Impulsowa Radioporacja). Fale radiofrekwencji w termiczny sposób pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Sprzęt został wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, temperatura wewnątrz pochwy jest stale monitorowana, a czujnik ruchu rękojeści zapobiega ewentualnemu przegrzaniu tkanki. Podczas zabiegu zwiększa się przepływ krwi i dochodzi do pobudzenia unerwionych tkanek. Rewitalizacja pochwy, dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki , przywraca prawidłowe napięcie ścian i poprawia nawilżenie nabłonka.

Zabieg rewitalizacji pochwy za pomocą radiofrekwencji QuadriPolarnej jest bezpieczną całkowicie bezbolesną i krótką procedurą, którą przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany lekarz ginekolog (kuracja trwa około 20 minut to tzw. zabieg lunchowy). Nie wymaga okresu rekonwalescencji, możemy od razu wrócić do normalnej aktywności.

Zalety rewitalizacji okolic intymnych – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Dlaczego warto poddać się rewitalizacji okolic intymnych? Wraz z upływem lat, przebytymi porodami, czy menopauzą, mięśnie pochwy naturalnie tracą swoją pierwotną elastyczność. W efekcie czego wiele kobiet odczuwa skutki rozluźnienia mięśni pochwy, które dają o sobie znać pod postacią:

  • braku odczuwania satysfakcji ze zbliżenia seksualnych z partnerem,
  • suchości pochwy,
  • świądu i pieczenia okolic intymnych,
  • nawracających stanów zapalne pochwy i sromu,
  • dyskomfortu spowodowanego wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Jak widać radiofrekwencja QuadriPolarna pozwala rozwiązać wiele kobiecych problemów. Warto wspomnieć, że skuteczność działania tej technologii została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Przeciwwskazania do rewitalizacji pochwy EVA

Rewitalizacja okolic intymnych z wykorzystaniem radiofrekwencji podobnie, jak każdy inny zabieg wiąże się z kilkoma wykluczeniami, a są to:

  • nieprawidłowe wyniki badań cytologicznych,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • menstruacja lub krwawienia z pochwy o innym pochodzeniu,
  • infekcje w okolicach intymnych,
  • choroba nowotworowa.

Odmładzanie pochwy falami radiofrewkencji a alternatywne zabiegi

Jakie inne zabiegi ginekologii estetycznej pozwalają zrewitalizować pochwę i poprawić komfort intymny? Bardzo dobre efekty daje laserowe obkurczanie pochwy FemiLift. Innowacyjna technologia pixeli prowadzi do podgrzania głębokich warstw błony śluzowej bez uszkodzenia otaczającej tkanki. Laser FemiLift pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych, przywraca naturalną sprawność mięśni pochwy (niweluje jej luźność) przy minimalnej inwazyjności. Jeden zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Wystarczy skorzystać z 3 sesji zabiegowych wykonywanych w miesięcznych odstępach czasu, aby móc cieszyć się zrewitalizowanymi okolicami intymnymi i pozbyć się dokuczliwych objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.

Podsumowując odmłodzenie pochwy za pomocą działania fal radiofrekwencji to zabieg, który może odmienić życie kobiet w różnym wieku. Wskazaniem do zabiegu jest m.in.: wysiłkowe nietrzymanie moczu, utrata jędrności warg sromowych oraz objawy atrofii pochwy. Warto pamiętać, że jego efektywność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

W przypadku innych pytań odnośnie rewitalizacji pochwy lub innych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz