Wiesiołek i jego wpływ na zdrowie oraz urodę

wiesołek

Wiesiołek jest rośliną, której lecznicze właściwości znane są już od wielu lat. Można go spotkać zarówno na łąkach jak i na polach. Wiesiołka można rozpoznać po soczystych żółtych kwiatach, które rozwijają się tuż po zachodzie słońca. Najcenniejszą częścią tej rośliny są nasiona, które wykorzystuje się do tworzenia oleju z wiesiołka. W ludowej gwarze jest zwany „świetlikiem nocy” lub „wieczorną gwiazdą”. W blasku księżyca roślina ukazuje jasnożółte płatki, które mają właściwości fosforyzujące. Wiesiołek kwietnie zazwyczaj od czerwca do końca sierpnia.

Lecznicze właściwości wiesiołka

Wiesiołek pomaga regulować gospodarkę kobiecych hormonów zarówno tarczycowych jak i płciowych. Pomaga także osobom, które mają kłopot z niedoczynnością tarczycy. Dzięki wiesiołkowi można wspomagać leczenie stawów i przyspieszać gojenie uszkodzonych więzadeł. Warto pamiętać, że olej z wiesiołka może mieć także pozytywny wpływ na stan psychiczny i łagodzenie napięć związanych ze stresem. Kwasy tłuszczowe, które posiada w swoim składzie wiesiołek doskonale działają na mózg i układ nerwowy. Wiesiołek jest polecany dla osób, które mają problemy z pamięcią i koncentracją. Wszystko to właśnie dzięki dobrym kwasom tłuszczowym, które znajdują się w oleju z wiesiołka. Wpływają one wspaniale na nasz układ odpornościowy i skutecznie chronią organizm przed różnego rodzaju infekcjami, powodowanymi przez wirusy. Wiesiołek posiada szerokie spektrum właściwości prozdrowotnych – pomaga zwalczać zły cholesterol, działa korzystnie na serce i układ krążenia oraz wpływa kojąco na skórę.

Wiesiołek jest stosowany zarówno w naturalnym lecznictwie jak i w kosmetyce. Jego nasion używa się do uzyskiwania cennego oleju, w którym zawarte są kwasy linolenowe – bardzo rzadko występujące w roślinach. Wiesiołek ma w swoim bogatym składzie wiele mikroelementów i wysokiej wartości białko. W jego nasionach można znaleźć również wapń, magnez, potas, mangan, żelazo, cynk oraz witaminę E.

Wiesiołek stosowany w kosmetykach

Olej z nasion wiesiołka jest obecnie popularnym i wydajnym surowcem kosmetycznym, który często jest wykorzystywany do tworzenia naturalnych kremów i innego rodzaju kosmetyków. Kwasy tłuszczowe, które posiada w swoim składzie wiesiołek – zapobiegają przesuszaniu się naskórka. Dlatego po kuracji kosmetykami z wiesiołkiem – skóra staje się bardziej napięta, wygląda młodo i świeżo. Dzięki drogocennemu olejowi z nasion wiesiołka można cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną skórą. A wszystko to naturalnie, ekologicznie i niedrogo.

Dodaj komentarz