Ubrania – fason i styl

moda

Ubrania nosi każdy z nas bez wyjątku. Jedni przywiązują większą wagę do tego, co na siebie zakładają, inni wręcz przeciwnie. Niemniej jednak można mówić, że moda ma bardzo duże znaczenie. Z jednej strony powiemy, że to wszystko, co znajduje się na pokazach mody, może być bardzo fajne, ale czy będziemy chcieli to nosić, czy wypada to nosić. W wielu przypadkach bowiem mówimy o ubraniach, które są dosyć ekstrawaganckie i de facto nie pasują do każdego ani też na każdą okazję.

Pokazy trendem w modzie

Mówiąc jednakże o modzie, nie będziemy wskazywać tylko i wyłącznie na pokazy mody, ale na pewne ogólne wytyczne, na pewne ogólne trendy, z którymi przecież mamy do czynienia. Taka moda jest widoczna nie tylko w wyższych sferach, nie tylko na różnego rodzaju pokazach, ale jednocześnie też będziemy mówili o tej modzie, która bardzo dobrze jest widoczna w sklepach, w których się ubieramy, w sklepach w naszych galeriach handlowych, które odwiedzamy. Można więc jak najbardziej powiedzieć, że to co widzimy na pokazach mody, jest pewnym wyznacznikiem tych stylów, które będziemy widzieć w owych sklepach. Każda marka ma pewne swoje trendy, pewne swoje zasady, podobnie zresztą jak każdy projektant mody ma swoje odrębne zasady tworzenia mody, tworzenia ubrań, ma swoje odrębne zasady związane z konkretnymi ubraniami. Ponadto jeśli mówimy o owej modzie, to musimy jednocześnie też wskazać na inny aspekt, a mianowicie na gusty ludzkie.

Gust a ubranie

Każdy z nas ma nieco inaczej ukształtowane owe gusty, każdy z nas lubi nosić nieco inne ubrania i tym samym można powiedzieć, że każdy z nas ma nieco inny styl, lubi nosić coś innego. Nie każdy podąża za aktualną modą. Jedni nią się nie interesują, a inni po prostu nie chcą jej się poddawać. O to jednakże chodzi, aby mieć swój własny styl, aby dobrze czuć się w swoich ubraniach, aby podobać się nie komuś innemu, ale przede wszystkim o to, aby podobać się samemu sobie, ponieważ dopiero to rodzi pełne zadowolenie z własnego ubrania. Mówi się, że warto zakładać te ubrania, które dla nas są swego rodzaju drugą naszą skórą.

Dodaj komentarz