Terapia ultradźwiękami w zaciszu własnego domu

sen

Terapia ultradźwiękami to zabieg fizjoterapeutyczny wykorzystywany w lecznic różnego rodzaju chorób stawów, kości, skory czy nadciśnienia leczniczego. Jego zastosowanie niesie za sobą wiele korzyści dla organizmu. Na czym polega terapia ultradźwiękowa i w czym pomaga? Jak przeprowadzić zabieg w zaciszu własnego domu? Podpowiadamy!

Terapia ultradźwiękowa – na czym polega?

Terapia ultradźwiękowa to metoda rehabilitacyjna wykorzystująca oddziaływanie fal akustycznych o wysokich częstotliwościach drgań, które nakierowywane są na skórę. Drgania te przenoszą się z jednej cząsteczki na drugą, co pozwala na powstawanie podłużnej fali mechanicznej oraz stwarza możliwość mikromasażu tkanek znajdujących się wewnątrz ciała. W efekcie pozwala to na nasilenie procesów utleniania tkanek oraz poprawę ich ukrwienia, co przekłada się na uzyskanie szeregu pozytywnych efektów terapeutycznych.

Na co pozwala przeprowadzenie terapii ultradźwiękowej?

Terapia ultradźwiękowa to rozwiązanie pozwalające na uzyskanie efektów terapeutycznych w postaci efektu przeciwbólowego lub zajścia procesów naprawczych. Przeprowadzone badani i doświadczenia kliniczne udowodniły, że przeprowadzenie terapii ultradźwiękowej niesie za sobą działanie rehabilitacyjne objawiające się w różnorodny sposób w zależność od problemów, z jakimi zmagają się pacjenci poddawanie temu rodzaju leczenia. Do najczęstszych efektów terapii ultradźwiękowej można zaliczyć:

* zmniejszenie i zwalczanie stanów zapalnych,
* przyspieszenie i wzmocnienie procesów naprawczych, takich jak gojenie się ran, złamań czy urazów,
* działanie przeciwbólowe,
* normalizowanie napięcia w mięśniach,
* poprawa przewodnictwa nerwowego,
* regulacja ciśnienia krwi,
* poprawa funkcjonowania układu nerwowo-mięśniowego,
* zwiększenie odporność na choroby sercowo-naczyniowe,
* usuwanie stanów migrenowych.

Zabiegi ultradźwiękami i magnetoterapia w domu – na jakie urządzenie warto się zdecydować?
Rehabilitacyjne zabiegi ultradźwiękami z powodzeniem mogą być przeprowadzane w zaciszu własnego domu. W tym celu wykorzystywane są specjalistyczne aparaty służące do przeprowadzania zabiegów, takich jak terapia ultradźwiękowa i magnetoterapia, które pozwalają na samodzielnej przeprowadzanie skutecznych procesów leczniczych. Jednym z lepszych rozwiązań występujących na rynku jest aparat Platiumed MAG 206. Jest to urządzenie pozwalające na uzyskiwanie szeregu pozytywnych efektów, jakie niesie za sobą elektroterapia, magnetoterapia i terapia ultradźwiękowa.

Dodaj komentarz