Co kupić w prezencie szefowi?

prezent

Zbliżające się Święta to czas, kiedy chętnie kupujemy upominki. Wybór niektórych z nich praktycznie nie sprawia nam kłopotów. Nic dziwnego przecież najbliższe osoby znamy najlepiej.

Doskonale znamy ich gust, wiemy co ich interesuje. Dlatego prezent dla żony czy męża możemy wybrać praktycznie z zamkniętymi oczami? O wiele większy problem mamy, gdy chcemy obdarować naszego szefa?

Prezent dla szefa. Co wybrać?

Po pierwsze musimy zastanowić się jak bliskie stosunki łączą nas z naszym przełożonym. W niewielkich firmach zazwyczaj wszyscy dobrze się znają. Kładzie się mniejszy nacisk na zachowanie oficjalnych struktur. W wielkich korporacjach pracownicy bardzo często nie wiele os sobie wiedzą.Między przełożonymi, a pracownikami panuje dość duży dystans…

Jeśli dość dobrze znamy naszego szefa możemy mu podarować coś związanego z jego hobby. Jakiś niewielki gadżet czy ciekawą książkę. Gorzej jeśli właściwie nic nie wiemy o swoim szefie. Wtedy bardzo łatwo możemy popełnić jakąś gafę. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla was listę uniwersalnych prezentów, które przypadną do gustu każdemu szefowi.

Każdemu szefowi spodoba się dobry kubek termiczny. Dzięki niemu ulubiona kawa czy herbata będzie ciepła przez długie godziny. Do takiego prezentu możemy dołączyć zestaw kaw lub herbat. Druga propozycja to kosz prezentowy. W takim zestawie mogą również znaleźć się kawy i herbaty. Warto dodać słodycze. Taki kosz prezentowy z pewnością umili długie, jesienne wieczory.

Jeśli chcemy podarować naszemu szefowi książkę, a nie znamy zbyt dobrze jego preferencji, to możemy postawić na pięknie wydany album. W tym przypadku mamy ogromny wybór. Zabytkowe samochody, pięknie miejsca na świecie, dzieła sztuki… Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Czego pod żadnym pozorem nie wolno dawać przełożonemu?

Po pierwsze uważajmy na gadżety z różnymi śmiesznymi napisami… Musimy pamiętać, że każdy z nas ma inne poczucie humoru. Nasz szef może nie zrozumieć naszego żartu i będzie czuł się urażony. Gadżet bez napisów będzie zdecydowanie bezpieczniejszy…

Alkohol również jest prezentem podwyższonego ryzyka. Nie w każdej firmie jest on mile widziany. Dlatego zdecydowanie lepiej z niego zrezygnować.

Dodaj komentarz