Dezodoranty krystaliczne – naturalna alternatywa dla tradycyjnych środków przeciwpotowych

dezodorant

Dezodoranty krystaliczne to zdrowszy zamiennik do tradycyjnych antyperspirantów w kulce, dezodorantów, czy specyfików w sztyfcie. Mimo że służą teoretycznie temu samemu: niwelowaniu nieprzyjemnych efektów pocenia się, to jednak dezodoranty krystaliczne mają bardzo specyficzny sposób działania.

Aby zrozumieć, czym jest dezodorant krystaliczny, należy na początku wyjaśnić sobie różnicę między rolami, jakie spełniają dezodoranty, a jaką antyperspiranty. Antyperspiranty blokują wydzielanie potu (zatykając przy tym pory w skórze). Dezodoranty tego natomiast nie robią, ale ich zadaniem jest zabicie bakterii, które intensywnie gromadzą się na skórze w miejscach, w których najbardziej się pocimy.

Co to jest i jak działa dezodorant krystaliczny?

Dezodorant krystaliczny działa na podobnej zasadzie, co zwykły dezodorant. Blokuje namnażanie się bakterii, które powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Nie jest to więc antyperspirant. Dezodorant krystaliczny najlepiej jest nakładać na czystą skórę, bezpośrednio po prysznicu.

Dezodorant krystaliczny nie blokuje wydzielania potu

Osoby, którym przede wszystkim zależy na blokowaniu nadmiernego wydzielania potu, mogą być rozczarowane sposobem działania dezodorantu krystalicznego, bo nie daje on efektu blokady pocenia. Plamy na ubraniach mogą nadal się pojawiać. Jednak zanim odrzucimy stosowanie naturalnego dezodorantu krystalicznego właśnie z tego powodu, należy zastanowić się nad niebagatelnymi zaletami, jakie daje przestawienie się na ten specyfik. Jest to bowiem produkt w stu procentach naturalny, wolny, na przykład, od szkodliwego aluminium, które jest stosowane w tradycyjnych środkach na pocenie i które są oskarżane przez coraz więcej badań o potencjalne działanie rakotwórcze. Dotyczy to szczególnie kobiet, które są wyjątkowo eksponowane na ryzyko rozwijania się raka piersi, właśnie być może przez dodatek aluminium w kosmetykach tego typu, które aplikują na skórę. Ponadto, dezodorant krystaliczny nie alergizuje i nie podrażnia skóry. Jest polecany osobom z problemami skórnymi oraz z cerą uznawaną za wrażliwą. Aby jednak być pewnym tych wszystkich dobroczynnych cech dezodorantu naturalnego, konieczne jest wybieranie kosmetyku ze sprawdzonego źródła (warto szukać wśród ofert dystrybutorów kosmetyków naturalnych, tak jak np. sklep internetowy Naturelia).

Jak używać dezodorantu krystalicznego?

Dezodorant krystaliczny jest dość specyficzny w użytkowaniu. Aby go zastosować, trzeba produkt wcześniej namoczyć. Następnie, należy zaaplikować go na czystą skórę.

Dodaj komentarz